دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت شهادت چهارمین شهید مدافع سلامت استان

 | تاریخ ارسال: 1399/9/3 | 

پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت عروج چهارمین شهید مدافع سلامت استان  
 
 دکتر پرویز قزلباش با صدور پیامی، شهادت "امین‌اله عروجی" اولین شهید خدمت و مدافع سلامت شهرستان ماهنشان، و چهارمین شهید مدافع سلامت استان را تسلیت گفت.

پایگاه خبری وب‌دا - زنجان، صبح دوشنبه سوم آذرماه "امین‌اله عروجی" کارمند درمانگاه شبانه‌روزی شهرستان ماهنشان و از مدافعان خط مقدم مبارزه با کرونا، بعد از حدود یک هفته بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ولیعصر (عج)، در سن ۴۵ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
 
 در این راستا، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با صدور پیامی شهادت "امین‌اله عروجی" اولین شهید خدمت و مدافع سلامت شهرستان ماهنشان، و چهارمین شهید مدافع سلامت استان را تسلیت گفت.
 
 متن پیام بدین شرح است.
 
 "انا لله و انا الیه راجعون"
 
بار دیگر جامعه سلامت استان زنجان در ماتم از دست دادن مدافع سلامت دیگری، به سوگ نشست.
 
 
اینجانب شهادت، چهارمین شهید ایثارگر نظام سلامت استان زنجان، جناب آقای "امین‌الله عروجی" همکار محترم شاغل در مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهنشان را به خانواده بزرگوار آن شهید والامقام خدمت و مدافع سلامت، و جامعه بزرگ، پرتلاش و بلندهمت دانشگاه علوم پزشکی زنجان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن شهید عزیر، علو درجات، رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای جمیع بازماندگان سلامتی، صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم.
 
 
دکتر پرویز قزلباش
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان
 

دفعات مشاهده: 641 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با کووید -۱۹، تغییر رفتار است

 | تاریخ ارسال: 1399/8/22 | 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با کووید -۱۹، تغییر رفتار است

دکتر پرویز قزلباش در شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران؛ اظهار داشت: از همان ابتدا مثل هر همه‌گیری، مشخص شد اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با همه‌گیری، بحث تغییر رفتار است و تغییر رفتار اجتماعی و فرهنگ‌سازی، بار اصلی اطلاع‌رسانی را سنگین می‌کند.

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، عصر چهارشنبه ۲۱ آبان ماه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران با اشاره به اینکه پاندمی کروناویروس چه اتفاقاتی در دنیا رقم زد اظهار داشت: تصویر اولیه‌ای که ما داشتیم این بود که این ویروس مهار خواهد شد و طبیعتاً برنامه‌ریزی‌های اولیه برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت بود ولی به تدریج دیدیم که این اتفاق نیفتاد و این پاندمی و همه‌گیری تبدیل شد به یک دوره طولانی .

 وی افزود: از همان ابتدا مثل هر همه‌گیری، مشخص شد اصلی‌ترین و محوری‌ترین روش مبارزه با همه‌گیری، بحث تغییر رفتار است و تغییر رفتار اجتماعی و فرهنگ‌سازی، بار اصلی اطلاع‌رسانی را سنگین می‌کند، و به همین دلیل دانشگاه علوم پزشکی زنجان محور اصلی برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی جهت تغییر رفتار اجتماعی بود .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز داشت: اولین کاری که در راستای اطلاع‌رسانی در سطح وسیع انجام شد، این بود که در تمام ادارات و سازمان‌ها، با همکاری خیرین و مشارکت مردم هسته‌های آموزشی تشکیل شد تا امر اطلاع‌رسانی برای اقشار مختلف و مخاطبین متنوع انجام بگیرد.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری خاطرشنان کرد: در کنار این اقدامات، جشنواره‌های متعدد به صورت مجازی در نظر گرفته شد، ازجمله جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر، و فکر این بود که ما یک موضوعی داریم به نام پاندمی کرونا، که تمام مردم جهان را درگیر کرده، که محور اصلی آن هم، تغییر رفتار است و می‌شود به زبان‌های مختلف، این فرهنگ‌سازی را انجام داد که طبیعتاً کار بزرگ و سنگینی بود، که اتفاق افتاد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: از دیگر کارهای بسیار مهم، که توانست به عنوان مرجعیت در اطلاع‌رسانی در استان نقش خود را ایفا کند، تاسیس استودیوسلامت با همکاری صدا و سیمای استان زنجان بود که این استودیو در محل سالن اصلی دانشگاه دایر، امکانات بسیارخوبی در این محل فراهم شد تا مسئولین دانشگاهی و استانی، پزشکان، روانشناسان و جامعه‌شناسان، و حتی خود مردم و مدافعان سلامت در ارتباط قرار بگیرند و پیام‌های خود را لحظه به لحظه اطلاع‌رسانی کنند.

به گفته دکتر قزلباش این اتفاق بزرگی بود که بیش از ۳۵۰ برنامه به شکل‌های مختلف در استودیوسلامت تهیه، و در قالب برنامه‌های زنده از طریق صدا و سیمای استان منتشر شد و عملاً مرجعیتی را برای این استودیو فراهم کرده، و به نظر می‌رسد که ظرفیت بسیار بالایی را ایجاد می‌کند، و می‌تواند علاوه بر جلب اطمینان قلبی مخاطبین، آموزش‌های موثری را هم فراهم کند .

وی افزود: ظرفیت استودیوسلامت علاوه براینکه می‌تواند نشان‌دهنده تعامل بین بخشی، و بین ارگان‌های مختلف ازجمله دانشگاه و صدا و سیما باشد، همچنین می‌تواند بسیار تاثیر‌گذار پیام خودش را به مردم عزیز برساند و رسالت خود را در این مقطع حساس اجرا، و به عمل بیاورد.

در شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی و هفدهمین جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران که د
ر محل خانۀ فرهنگ‌وهنر دیهیم برگزار شد، از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اعطای لوح و نشان « ارتباطات رسانه‌ای- مدیریت راهبردی روابط عمومی- اطلاع‌رسانی کرونا» و به دلیل رعایت استاندارهای (علمی - صنفی)، خلاقیت در کار و داشتن کیفیت و کمیت ماسب فعالیت‌ها تقدیر به عمل آمد.

دفعات مشاهده: 997 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

درخشش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی

 | تاریخ ارسال: 1399/8/22 | 
درخشش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی
 
شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران؛ با موضوع بررسی تأثیر کروناویروس بر ساختار و عملکرد رسانه‌ای روابط عمومی، برگزار شد.

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، شامگاه عصر چهارشنبه ۲۱ آبان ماه دکتر مصطفی محمدی سرپرست مدیریت روابط عمومی و مهندس جلیل عابدینی کارشناس روابط عمومی الکترونیک دانشگاه باحضور در این سمپوزیوم و ارائه طرح‌ها، ایده‌های جدید، نقشه راه، برنامه عملیاتی، مدیریتی خلاقانه، نوآورانه و تولید محتوای فاخر در عرصه فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی با رویکرد فرهنگی، هنری و اجتماعی، و تلاش برای برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی و توسعه فعالیت روابط عمومی الکترونیک، ۳ تندیس ویژه این سمپوزیوم بین‌المللی را دریافت کردند.

با وجود سخنرانی مستقیم دکتر قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و پخش مکرر ۴ کلیپ تولیدی روابط عمومی و معرفی جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر برای شرکت کنندگان حضوری و مجازی؛ بخش عمده برنامه اختتامیه، به دانشگاه علوم پزشکی زنجان اختصاص یافت .

در شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی و هفدهمین جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران که با حضور دکتر سیما سادات لاری، سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سلیمانی امیری رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مدیران برگزیده جشنواره روابط عمومی که در محل خانۀ فرهنگ‌وهنر دیهیم برگزار شد، از دکتر مصطفی محمدی سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اعطای لوح و نشان « ارتباطات رسانه‌ای- مدیریت راهبردی روابط عمومی- اطلاع‌رسانی کرونا» و به دلیل رعایت استاندارهای (علمی - صنفی)، خلاقیت در کار و داشتن کیفیت و کمیت ماسب فعالیت‌ها تقدیر به عمل آمد.

در این سمپوزیوم، در بخش جشنواره برتربن‌های روابط عمومی، از بهترین اقدامات روابط عمومی‌ها در موضوع کرونا قدردانی شد.

دفعات مشاهده: 975 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اولین شهیده خدمت و مدافع سلامت استان زنجان آسمانی شد اولین شهیده خدمت و مدافع سلامت استان زنجان آسمانی شد

 | تاریخ ارسال: 1399/8/20 | 

اولین شهیده خدمت و مدافع سلامت استان زنجان آسمانی شد
 
سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام خبر آسمانی شدن اولین شهیده خدمت و مدافع سلامت استان زنجان، اظهار داشت: اکرم احدیان بهیار بخش اورژانس بیمارستان ولیعصر ( عج ) زنجان و از مدافعان خط مقدم مبارزه با کرونا بعد از حدود یک ماه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان، دعوت حق را لبیک گفت .
 
پایگاه خبری وب‌دا - زنجان، دکتر مصطفی محمدی با اعلام خبر آسمانی شدن اولین شهیده خدمت و مدافع سلامت استان زنجان، اظهار داشت: اکرم احدیان بهیار بخش اورژانس بیمارستان ولیعصر ( عج ) زنجان و از مدافعان خط مقدم مبارزه با کرونا بعد از حدود یک ماه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان، شامگاه دوشنبه ۱۹ آبان ماه دعوت حق را لبیک گفت ..
 
سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه ضمن قدردانی از زحمات شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر بیش از ۹ ماهه کادر فداکار بهداشت و درمان، تیم مدیریتی، فنی و پشتیبانی دانشگاه به ویژه در شرایط توام با تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایران اسلامی؛ شهادت این شهیده عزیزه خدمت و مدافع خط مقدم سلامت را به خانواده آن مرحومه و همکاران حوزه سلامت تبریک و تسلیت گفت و ابراز داشت: اگرچه شهادت فیض عظیم و توفیق بزرگی است اما فقدان کادر بهداشت و درمان در این شرایط، و ازطرفی تشییع مظلومانه آنها به خاطر شرایط متاثر از کرونا بسیار غم‌انگیز و غیر قابل جبران است و ضایعه ناشی از آن قابل ترمیم نیست.
 
وی با آرزوی علو درجات، رحمت و مغفرت واسعه الهی برای آن مرحومه و تکریم استقامت و مجاهدت‌های جانانه و فداکاری بی‌نظیر خادمین پرتلاش نظام سلامت تصریح کرد: کنترل این بیماری مهلک نیازمند عزم و اراده عمومی است و مدافعان سلامت انتظار دارند تا هم‌استانی های عزیز با در نظر گرفتن شرایط بسیار سخت و طاقت‌فرسای کادر بهداشت و درمان، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری در اجتماع و پروتکل‌های بهداشتی را به عنوان یک ارزش و فضیلت بدانند و با فرهنگ‌سازی این فضیلت با روش عمل فردی و امر به معروف عملی شهروندان، این بیماری مهلک و مرگبار را متوقف، و یار و همراه و پشتیبان فرزندان پرافتخار خود در دانشگاه علوم پزشکی باشند .

دفعات مشاهده: 1783 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیکر دومین شهید مدافع سلامت استان تشییع شد

 | تاریخ ارسال: 1399/8/11 | 
پیکر دومین شهید مدافع سلامت استان تشییع شد

دومین شهید مدافع سلامت استان، "حمزه مقدم" رئیس مرکز اورژانس شهرستان خرمدره که ماه‌ها در صف اول مبارزه با کرونا جان فشانی نمود، با ابتلاء به این بیماری منحوس، به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
 
پایگاه خبری وب‌دا- زنجان، صبح شنبه دهم آبان ماه، مراسم تشییع پیکر شهید "حمزه مقدم"، دومین شهید مدافع سلامت استان، با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زنجان، امام جمعه و فرماندار، اعضای شورای تامین و شورای شهر خرم‌دره، خانواده شهید مقدم، مسئولین بنیاد شهید استان و شهرستان، با همراهی کادر بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

شهید مدافع سلامت "حمزه مقدم" ماه‌ها در صف اول مبارزه با ویروس کرونا، جان فشانانه فعالیت نمود، و در سن ۴۵ سالگی با ابتلا به این ویروس منحوس به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 پیکر حمزه مقدم، پس از برگزاری مراسمی در مرکز فوریت‌های پزشکی خرم‌دره با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری مناسب تشییع، و در قطعه ایثارگران باغ رضوان خرمدره به خاک سپرده شد.

دفعات مشاهده: 2392 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر